Funkcje i możliwości Kardiomonitora – w dobie COVID-19

Funkcje i możliwości Kardiomonitora – w służbie ochrony zdrowia

Kardiomonitory mierzą, dystrybuują i wyświetlają kombinacje parametrów życiowych, takich jak RR, SPO2, NIBP, temperatura. Kardiomonitory o dużych możliwościach są zwykle używane w szpitalach i klinikach, aby zapewnić chorym opiekę na nowoczesnym poziomie. Przenośne monitory pacjenta są kompaktowe i energooszczędne. Dzięki temu mogą być używane na każdym oddziale a również przez ratowników medycznych w celu ułatwienia diagnozy w terenie, umożliwienia monitorowania i przesyłania danych do osób w innych lokalizacjach.

Lekarze i pracownicy służby zdrowia rutynowo monitorują cztery główne parametry życiowe: TEMP, tętno, RR i NIBP. 

Wieloparametrowe monitory pacjenta wspomagają prowadzenie chorych w gabinetach lekarskich, przychodniach, szpitalnych oddziałach intensywnej opieki medycznej oraz podczas transportu pogotowia ratunkowego. Kardiomonitory służą do monitorowania osób dorosłych, dzieci i noworodków.


Poszczególne parametry życiowe mogą być najważniejsze do diagnozowania w różnych sytuacjach krytycznych. Na przykład pomiar SpO2 („nasycenie tlenem obwodowym”) jest wymagany podczas operacji i na sali wybudzeń, aby zapewnić odpowiednią opiekę nad pacjentem. Pomiar Sp02 jest nieoceniony na etapie pierwszej diagnostyki osób chorych na COVID-19.

Polecamy kardiomonitory: http://www.euro-medical.pl/kardiomonitory

Wieloparametrowe monitory pacjenta zapewniają wymagany widok złożony na pierwszy rzut oka. Wiele z nich obejmuje konfigurowalne ustawienia parametrów życiowych oraz kompleksowe alarmy dźwiękowe i wizualne. Dostępne sąIstnieją różne rozmiary, z różną liczbą monitorowanych parametrów. Przenośność i możliwości wielokrotnego użytku stanowią wysoki stosunek ceny do wydajności, eliminując wymóg stosowania wielu typów monitorów. Ten niezbędny sprzęt zapewnia zespołom opieki więcej informacji, których potrzebują, będąc przy chorym.

Funkcje i możliwości Kardiomonitora

Kardiomonitory są czasami nazywane monitorami czynności życiowych, monitorami EKG lub monitorami znieczulenia. Niezależnie od użytej nazwy, wieloparametrowy charakter i przenośność sprawiają, że wszystkie kardiomonitory oferowane przez Euro-Medical Żywiec są przydatne w różnych ustawieniach.

Wybierz monitor, który najlepiej spełniają Twoje oczekiwania.

Kluczowe funkcje i korzyści dostępne w konkretnych modelach obejmują:

– Kompaktowe i łatwe w przenoszeniu

– Łatwe przekształcanie podstawowych  parametrów życiowych: salę operacyjną na monitor przyłóżkowy

– Mobilność w przypadku wsparcia ambulatoryjnej pracy w terenie

– Obsługa wielojęzycznego interfejsu operacyjnego

– Ekrany LCD o dużej rozdzielczości z regulacją kontrastu

– Konfigurowalne wyświetlanie wybranych parametrów życiowych

– Obliczanie dawki leku

– Przechowywanie indywidualnych danych chorego  (niektóre do 360 godzin). Możliwość przechowywania danych na karcie SD

– Wbudowany port USB

– Zainstalowana technologia WAN lub port LAN do transmisji danych w czasie rzeczywistym

– Możliwość pracy w sieci z centralną stacją monitorującą

– Opcjonalna funkcja drukowania umożliwiająca drukowanie parametrów w czasie rzeczywistym

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego produktu do swoich potrzeb, nie wahaj się z nami skontaktować. Chętnie pomożemy. Euro-Medical tel: 33-444-60-70 lub mailowo: biuro[@]euro-medical.pl