W naszej ofercie znajdują się przenośne logówki i chłodziarko-zamrażarki o kubaturze od 140 ml do 330 litrów. Są to niewielkie lodówki zasilane bateryjnie, polecane dla diabetyków i ludzi przyjmujących medykamenty wymagające stałej, niskiej temperatury (np. hormony). Duże, samochodowe lodówki i chłodziarko-zamrażarki dedykowane dla służby zdrowia, głównie do transportowanie leków, szczepionek, krwi, organów oraz dla laboratoriów do transportu próbek także doposażamy w akumulatory czyniąc je całkowicie mobilnymi. http://www.euro-medical.pl/chlodziarki-na-leki
Zachęcamy do obejrzenia szczegółów naszej oferty urządzeń dla laboratoriów, pracowni i gabinetów medycznych. Wszystkie przedstawiane chłodziarki wyróżniają się duża wydajnością oraz nowoczesnym wyglądem.

Lodówka medyczna jest gwarancją niezawodnego przetrzymywania szczepionek i lekarstw.
Wymogi dotyczące przetrzymywania szczepionek i lekarstw są ściśle określone przepisami prawa po to, by medykamenty zachowały wszystkie cechy lecznicze a także były bezpieczne dla pacjentów. W związku z tym niektóre z nich muszą być trzymane w bezpiecznej temperaturze. Miejsca szczepień, gabinety lekarskie i apteki musza być więc wyposażone w specjalne lodówki medyczne. Czym się kierować podczas wyboru idealnej lodówki? Chłodziarki na leki.
Monitorowanie temperatury, w jakiej przetrzymywane są szczepionki, jest jedna z najistotniejszych czynności przy korzystaniu z lodówki. Dlatego wysokiej klasy sprzęt do przetrzymywania szczepionek, lekarstw i próbek powinien być wyposażony w programator temperatury, który będzie pozwalał na ustawienie jej idealnego zakresu. Ważnymi czynnikami są też: elektroniczny termostat i termometr cyfrowy, dzięki któremu można sprawdzać jakość chłodzenia w urządzeniu bez potrzeby otwierania drzwi. Leki muszą być przechowywane w temperaturze od 2 do 8 stopni Celsjusza, aby utrzymały swoje właściwości i były bezpieczne dla pacjentów. Dlatego profesjonalna chłodziarka powinna mieć możliwość zapisania alarmu dźwiękowego a także wizualnego dla wysokich i niskich temperatur innych niż ustalonego przedziału.