Aparaty EKG mobilne – jakie wybrać – Zapraszamy

Aparaty EKG przenośne – jakie kupić – Zapraszamy

Elektroniczny kardiograf lub przenośny aparat ekg to powszechnie używane urządzenie szpitalne, które wspomaga rejestrowanie czynności elektrycznych serca. Odbywa się to {przez usytułowanie|poprzez umieszczenie{ elektrod i zacisków we właściwych miejscach na ciale chorego. Wszystkie kliniczne i szpitalne aparaty EKG wykorzystują do 12 odprowadzeni z kolejnymi trzema parami elektrod kończynowych i przedsercowych, przenośne aparaty przeznaczone do użytku domowego składają się tylko z dwóch głównych odprowadzeń. Wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie, aby wybrać najlepszy aparat spośród różnorodnych dostępnych opcji, stwierdziliśmy, że istnieje kilka bardzo dobrych apratów EKG dostępnych w przystępnych cenach. W związku z tym, aby podjąć odpowiednią decyzję o zakupie, klient musi dokonać wyboru na podstawie między innymi kluczowych wymagań, dostępnych funkcji i budżetu.


Rodzaje aparatów EKG:  Istnieje wiele rodzajów aparatów EKG dostępnych obecnie na rynku, od kilku tysięcy zł do kilkudziesięciu tysięcy. Droższe aparaty są zwykle większe, bardziej skomplikowane, a ich użyteczność dostosowana jest do szpitali. W tym artykule nacisk  został położony na mniejszych urządzenia, które są przeznaczone do użytku domowego. Aparaty EKG nie pokazują rzeczywistego funkcjonowania serca, dlatego pomiar czynności elektrycznej serca musi być bardzo dokładny, aby doktor lub pacjent mógł wybrać dalszy sposób postępowania. 

Skuteczność przenośnego aparatu EKG: 

Głównym celem przenośnego EKG jest wskazanie stanu serca w zakresie jego aktywności elektrycznej. Dlatego kluczowym kryterium wyboru jest znalezienie takiego, które daje dokładne wyniki w swoim zakresie operacyjnym w niezawodny i spójny sposób. Gwarantuje to, że podjęte decyzje po pomiarze pracy serca będzie właściwym sposobem przeciwdziałania wykrytym nieprawidłowościom / fluktuacjom. Większość aparatów EKG generalnie wykorzystuje te same mechanizmy rejestracji danych, różnią się one zwykle użytymi w produkcji materiałami i jakością wykonania. EKG nie odzwierciedla bezpośrednio rzeczywistego funkcjonowania i ruchu serca; aparat mierzy aktywność elektryczną, która jest dobrym wskaźnikiem wydajności serca. Prawidłowo funkcjonujące serce często ma nieprawidłowe odczyty EKG. 

Polecamy aparaty ekg: http://www.euro-medical.pl/aparaty-ekg

Ważne funkcje aparatów EKG:

Pamięć –  umożliwia zapisanie poprzednich odczytów EKG, a tym samym pomaga w tworzeniu ważnych statystyk do diagnozowaniu zdrowia serca. Jest to niezbędne, jeśli planujesz później pokazać lekarzowi wyniki przez pewien okres.

Tryby –  niektóre monitory umożliwiają ciągłe monitorowanie. Właśnie te powinieneś preferować, aby mieć lepszy obraz ogólnej funkcjonalności serca.

Pamiętając o tych kwestiach, można zawęzić wybór do najbardziej odpowiedniego  przenośnego aparatu EKG do  użytku domowego .